Szkoła Społeczna w Pile
Języki bez belfra, czyli jak się uczyć języków obcych

 Portal edukacyjny Edunews (edunews.pl) opublikował ciekawego e-booka, którego chcemy polecić  wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom. Książka jest pewnego rodzaju poradnikiem, który opisuje jak poprawić swoje kompetencje językowe (podczas nauki języka obcego). Autorem pozycji „Języki bez belfra” jest Aleksander Lubina, doświadczony nauczyciel języków obcych.

"Języki bez belfra" to książka, dzięki której nauka języków może stać się prawdziwą przyjemnością, wręcz czynnością naturalną, taką samą jak oddychanie, jedzenie czy nawet ziewanie. Zazwyczaj nauka, nawet najtrudniejszych materii, okazuje się być przyjemniejsza, jeśli uczymy się jednocześnie dobrze się bawiąc. Aby umieć posługiwać się językiem, trzeba również umieć się nim bawić. Jest to więc doskonała lektura dla osób, które chcą skutecznie wzmocnić swoje kompetencje językowe bez przeznaczania sporych kwot na różne kursy doszkalające[1].

Książka do pobrania na stronach Edunews

            http://www.edunews.pl/system-edukacji/warto-przeczytac/2909-jezyki-bez-belfra-dostepne-dla-kazdego 
 [1] http://www.edunews.pl/system-edukacji/warto-przeczytac/2909-jezyki-bez-belfra-dostepne-dla-kazdego
 
Nic tylko się uczyć!!!!
   Kto by pomyślał, że można z radością wracać do szkoły po feriach.  Okazuje się, że tak.  Dzięki Naszym Rodzicom sala lekcyjna została odnowiona. Sami razem z wychowawczynią panią Ciemińską przygotowaliśmy salę do malowania.  Pani Mądrzak zaprojektowała wystrój sali, odnowiła szafki i drzwi. W oknach wiszą nowe firanki.
   Dziękujemy Rodzicom i obiecujemy pilnie się uczyć - uczniowie klasy II gimnazjum 
 
 
 
Doświadczenia Młodych Chemików.
   Ostatni weekend stycznia obfitował w wiele atrakcji dla maturzystów – chemików naszej szkoły. 
   Uczniowie uczestniczyli w dwudniowych  zajęciach laboratoryjnych przygotowanych przez Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu.  Samodzielnie wykonywali  ciekawe, czasami wybuchowe doświadczenia, przewidziane w programie nauczania.     
   Podczas jednej z sesji ćwiczeniowych skomponowali własne kolorowe, pachnące mydła. Doświadczenia, które sami wykonywali pozwoliły lepiej poznać, zrozumieć i zapamiętać najważniejsze zagadnienia z chemii.
   W sobotę, w przerwie między zajęciami zwiedzali  starówkę  Torunia w towarzystwie bardzo miłego pana przewodnika , który potrafił odpowiedzieć na prawie wszystkie pytanie z wyjątkiem pytań Alika. W niedzielę, po pysznym śniadaniu w Muzeum Piernika, każdy upiekł ciastko z piernika, poznał recepturę i historię sławnych toruńskich pierników.
                                  Nauczyciele chemii Iwona i Adam Chamier- Ciemińscy
 
  
 
Plan zajęć z języka chińskiego
 
Dary dla Ukrainy

   

   Kolejny raz okazaliśmy dobre serce i chęć pomocy. Zbieraliśmy artykuły szkolne dla poszkodowanych dzieci na terenie Ukrainy. Mamy nadzieję, te drobiazgi wywołają uśmiech i radość naszych kolegów, którym życzymy spokoju, radości i pogody ducha.

                                                            Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 42