Szkoła Społeczna w Pile
Dzień Edukacji Narodowej
 
 
 Z okazji Dnia Edukacji najmłodsi uczniowie szkoły odwiedzili gabinet Pani Dyrektor. Przeprowadzili wywiad.  Wśród licznych pytań nie zabrakło tych, które dotyczyły trudności, planów na przyszłość, a także historii szkoły. 
   Uczniowie interesowali się także sprawami prywatnymi. Pani Dyrektor udzieliła obszernych odpowiedzi. 
   Podobne wywiady uczniowie przeprowadzili ze swoimi wychowawcami. 

 
Język chiński


 
MAKE A STEP po raz trzeci w naszej szkole

 


   Na przełomie września i października wzięliśmy udział w projekcie MAKE A STEP organizowanym przez AIESEC, organizację zrzeszająca studentów z całego świata i umożliwiająca im wolontariat, w trakcie którego zdobywają doświadczenie i umiejętności potrzebne w pracy zespołowej. Swoim partnerom oferują niepowtarzalną szansę poznania odległych krajów i egzotycznych kultur.

   Od trzech lat jesteśmy partnerem AIESEC Poznań. W ramach tej współpracy zapraszamy studentów do szkoły i rodzin uczniów.

   Tym razem naszymi gośćmi byli: Thi z Wietnamu, Dewi z Indonezji, Chenlei z Chin i Vinicius z Brazylii. 

   Przez cały tydzień poznawaliśmy kultury ich krajów, zaprzyjaźniliśmy się i, co najważniejsze, przez cały czas rozmawialiśmy po angielsku.

   W projekcie wzięli też udział uczniowie szkoły podstawowej.

   Nasi goście byli pod wrażeniem wysokiego poziomu znajomości języka angielskiego naszych uczniów, nawet tych najmłodszych. Jak zawsze, czas minął szybko, a na pamiątkę pozostały nam zdjęcia i mnóstwo wspomnień.
   Realizacja programu była możliwa dzięki rodzinom uczniów, które zaprosiły studentów do swoich domów, za co serdecznie dziękujemy.

   Dziękujemy Pani Barbarze Mierzchalskiej, Panu Grzegorzowi Lasockiemu i Panu Adamowi Przypaśniakowi za sponsorowanie przedsięwzięcia.

   Dziękujemy nauczycielom za koordynację imprezy.

 

 
Sukcesy sportowe naszych uczniów
 
Zbiórka karmy dla zwierząt
   Zapraszamy do zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska w Leszkowie.  W miarę możliwości prosimy o karmę przeznaczoną dla szczeniąt. Zbieramy także karmę dla kotów. Oprócz karmy zbieramy również stare koce, kołdry , prześcieradła i ubrania. Karmę prosimy składać do kartonów znajdujących się na parterze szkoły. Zbiórka potrwa do 17 października. 
   Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy .

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 33