Olimpiady i Konkursy
Konkurs Recytatorski
                        
 
VI Miejski Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
 
 
  
 
Net Masters Cup
 
   Dwie drużyny reprezentujące naszą szkołę w Olimpiadzie Informatycznej Net Masters Cup zakwalifikowały się do jej drugiego etapu. Drużyna w składzie Kasper Borzdyński (klasa I LO), Szymon Pluta (klasa I LO) i Maciej Świtała (klasa I LO) zajęła 10 miejsce swoim okręgu, połączonym województwie wielkopolskim, zachodniopomorskim i lubuskim, a drużyna w składzie Jędrzej Krawczyk (klasa II LO), Maciej Kotlicki (klasa II LO) i Kamil Pilarski (klasa I LO) zajęła miejsce 23. Do następnego etapu przeszło jedynie 50 najlepszych drużyn z  każdego okręgu. W tym roku w olimpiadzie wystartowało 2351 drużyn, które podzielone były na siedem okręgów. Przed nami etap II, z którego jedynie trzy najlepsze drużyny przechodzą dalej.
   Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

   Net Masters Cup to największy w Polsce i jeden z większych w Europie konkurs wiedzy o Internecie i technologiach informatycznych. Jest skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej oraz nauczycieli informatyki. W każdej z pięciu dotychczasowych edycji uczestniczyło ok. 20 tysięcy uczestników.

   Podczas dwóch etapów testów online oraz w Wielkim Finale na żywo uczestnicy rozwiązują zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.

   Partnerami Olimpiady odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie są renomowane uczelnie wyższe: Politechniki Warszawska, Łódzka, Poznańska i Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Nad poziomem merytorycznym czuwa także Polskie Towarzystwo Informatyczne.

   Tekst pochodzi ze strony Olimpiady Net Masters Cup  www.netmasterscup.pl


 
Wojewódzki Konkurs Fizyczny
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 12 z 22