Olimpiady i Konkursy
Wojewódzki Konkurs Historyczny

 
Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów gimnazjów
  
Do finału Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego zakwalifikowało się czterech uczniów naszego gimnazjum: Anna  Kosińska (2G), Jarosław Bożek (3G), Klaudia Janik (3G) i Aleksander Lasecki (3G).
Opiekunem uczniów jest P. Wojciech Prywer
 
Kajetan Granops - Mistrz Ortografii Miasta Piły
  

   W dniu 09. 02. 2013r.  w Zespole Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile odbył się 21. Konkurs Ortograficzny Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych o Złote Pióro Prezydenta Miasta Piły. 

Naszą szkołę reprezentowali:

z kl. III ? Bartosz Gburczyk
z kl. IV ? Kajetan Granops
z kl. V  ? Klaudia Kowalska
z kl. VI ? Maciej Karaśkiewicz

    Uczniowie na poszczególnych poziomach mieli do napisania dyktando  nawiązujące, w związku z pięćsetną rocznicą nadania praw miejskich Pile, do historii tego miasta.
    Wszyscy spisali się znakomicie, starając się nie popełnić błędów. Bezkonkurencyjnym okazał się jednak Kajetan Granops, który zajął I miejsce wśród uczniów klas IV i przeszedł do ścisłego finału o tytuł Mistrza Ortografii. Również na tym etapie poradził sobie doskonale, pokonując najlepszych uczniów z klas piątych i szóstych.
    Jego wygrana jest precedensem w historii konkursu o ten zaszczytny tytuł. Do tej pory nie udało się uczniowi kl. IV pokonać starszych od siebie. Tym bardziej sukces Kajetana nas cieszy!   
    W sobotę 16 lutego 2013 roku, podczas ogłaszania wyników Dyktanda 500 w Regionalnym Centrum Kulturalnym Fabryka Emocji, uhonorowano również Mistrza Powiatowego Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych ? Kajetana Granopsa.
    Nagrody wręczał sam Pan Profesor Andrzej Markowski ? przewodniczący Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN oraz Prezydent Miasta Piły ? Pan Piotr Głowski.


    Serdecznie gratulujemy naszemu mistrzowi i życzymy kolejnych sukcesów!

Ucznia do konkursu przygotowała Pani Dorota Suwary.

  

 

 

 
Miejski konkurs Języka Angielskiego ?First Steps?

   Uczniowie klasy 4 szkoły podstawowej : Kajetan Granops, Filip Kloska i Mateusz Turek zajęli III miejsce w I Miejskim Konkursie Języka Angielskiego ?First Steps? organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Pile. Drużyny czwartoklasistów rozwiązywały quiz, sprawdzający wiedzę z gramatyki, leksyki i wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych.
Opiekunami uczniów są : K. Piwkowska, A. Kaśków i G. Shepherd.
Gratulujemy!

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 12 z 21