Olimpiady i Konkursy
Net Masters Cup
 
   Dwie drużyny reprezentujące naszą szkołę w Olimpiadzie Informatycznej Net Masters Cup zakwalifikowały się do jej drugiego etapu. Drużyna w składzie Kasper Borzdyński (klasa I LO), Szymon Pluta (klasa I LO) i Maciej Świtała (klasa I LO) zajęła 10 miejsce swoim okręgu, połączonym województwie wielkopolskim, zachodniopomorskim i lubuskim, a drużyna w składzie Jędrzej Krawczyk (klasa II LO), Maciej Kotlicki (klasa II LO) i Kamil Pilarski (klasa I LO) zajęła miejsce 23. Do następnego etapu przeszło jedynie 50 najlepszych drużyn z  każdego okręgu. W tym roku w olimpiadzie wystartowało 2351 drużyn, które podzielone były na siedem okręgów. Przed nami etap II, z którego jedynie trzy najlepsze drużyny przechodzą dalej.
   Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

   Net Masters Cup to największy w Polsce i jeden z większych w Europie konkurs wiedzy o Internecie i technologiach informatycznych. Jest skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej oraz nauczycieli informatyki. W każdej z pięciu dotychczasowych edycji uczestniczyło ok. 20 tysięcy uczestników.

   Podczas dwóch etapów testów online oraz w Wielkim Finale na żywo uczestnicy rozwiązują zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.

   Partnerami Olimpiady odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie są renomowane uczelnie wyższe: Politechniki Warszawska, Łódzka, Poznańska i Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Nad poziomem merytorycznym czuwa także Polskie Towarzystwo Informatyczne.

   Tekst pochodzi ze strony Olimpiady Net Masters Cup  www.netmasterscup.pl


 
Wojewódzki Konkurs Fizyczny
 
Opowiedz mi swoją historię
 
Wojewódzki Konkurs Historyczny

 
Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów gimnazjów
  
Do finału Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego zakwalifikowało się czterech uczniów naszego gimnazjum: Anna  Kosińska (2G), Jarosław Bożek (3G), Klaudia Janik (3G) i Aleksander Lasecki (3G).
Opiekunem uczniów jest P. Wojciech Prywer
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 12 z 21